Jump to content

• You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Cs-Cart Sitenizle Bayilik Verin Rate Topic   - - - - -

• bluexpres
  • Member
  • Members
  • 45 posts

Posted 20 September 2014 - 09:12 PM #1

Merhaba,
Bir çok cscart kullanıcısı farklı farklı tedarikçilerle çalışıyordur. Daha önce onlarca tedarikçinin xml'lerini analiz edip otomatik olarak cs-cart sitemize ekleyen(resimleri açıklamaları fiyatları features ve diğer detaylarla) sistemimden bahsetmiştim. Dileyen buraya tıklayarak bakabilir. ayrıca yenilikleri www.weblen.net/cscart adresinde yazıyorum.

Elinde kendi ürünleri olan ve bayilik veren, destek verdiğim cs-cart site sahipleri vardı. Bir ihtiyaç doğdu ve fikir alışverişi yaparak bayilik verme xml'i oluşturdum.

Sistem cs-cart'ınızdaki ürünleri lazım olan parametrelerle birlikte xml olarak dışarı çıktı veriyor.

Parametreler ;
$columns = array('product_id','product_code','list_price','amount','weight','price','produc ​ t','shortname','category_id','category','short_description','full_description'); ​ //rate_value tax için, promo_text v4+ için,

şeklinde. ihtiyaca göre sistemi modifiye etmek mümkün. Örneğin bayi fiyatı saklıyorsanız ya da kargo süresi gibi bir değişkeniniz varsa onlar da xml'e dahil edilebiliyor.

İlgilenen, ben de sitemdeki ürünleri xml olarak satayım/vereyim diyen varsa özel mesaj gönderebilir ya da weblen.net içerisinden yazabilir.

Notlar :
xml analiz eden sistemim bu xml oluşturucuyla senkron çalışmaktadır. xml oluşturduğunuzda aktarıcı sistemi kullanan kolaylıkla ürünlerinizi sistemine dahil edebilecektir.
resimler birden fazlaysa hepsi xml'e verilmektedir.
henüz bayi grubuna göre özel bayi fiyat verme yok fakat ilgilenen çıkarsa uygun bir zamanda sisteme dahil edebilirim
tek dosyadan oluşur ve içerisine config.local.php çağırarak veritabanına bağlanır. ayar gerektirmez.
dileyen klasör şifreleyerek ve şifreli klasöre dosyayı atarak müşterilerine özel şifre verebilir.

Soru : bu sistem ucuzu - cimri'de kullanılabilir mi ?
Cevap : Hayır o siteler kendi formatlarında xml çıktısı kabul ediyorlar. ucuzu ve cimri xml çıktısı dosyaları geçmişte hazırladım. ilgilenenler ulaşabilirler.