Jump to content

• You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

cs-cart v2/v3 resim saklama mantalitesi Rate Topic   - - - - -

• AhmetBSD
  • Junior Member
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 July 2012 - 08:18 PM #1

merhabalar
xml kaynağından veritabanına resim eklemeye çalışıyoruz
resim için static bir path tanımladığımızda cs-cart anlayamadğımızbir mantıkla images/thumbnails da 0 1 2 3 4 gibi dizinler açıp 0 ın altında 120 130 gibi klasörler açmakta resimleri burda saklamakta fakat veritabaninda cscart_images tablosunda image_path da ise sadece ismi yazmakta. bizde image_path tablosunu herhangibir ürün için resim.jpg olarak güncellediğimize bunun hangi klasör de olması gerektiğini anlayamadığımız için resim yerleştiremiyoruz. bu konu hakkında deneyimiz oldumu.

• cavemin
  • Advanced Member
  • Banned
  • 101 posts

Posted 19 July 2012 - 07:40 AM #2

xmle aktarırken resimleri url olarak aktarıyor bendeki

• SaFF
  • Newbie
  • Members
  • 10 posts

Posted 19 July 2012 - 12:28 PM #3

XML aktarırken CS'nin kendi iç fonksiyonlarını kullandım, veritabanına girmeme yada mantalitesini anlamama gerek kalmadı. Siz de fn_attach_image_pairs fonksiyonundan faydalanarak sorunu basitçe halledebilirsiniz.

• pcmemo
  • Junior Member
  • Members
  • 46 posts

Posted 12 January 2014 - 05:16 PM #4

XML aktarırken CS'nin kendi iç fonksiyonlarını kullandım, veritabanına girmeme yada mantalitesini anlamama gerek kalmadı. Siz de fn_attach_image_pairs fonksiyonundan faydalanarak sorunu basitçe halledebilirsiniz.

SaFF, bende tek tek ürünlere resim eklemek yerine hazırladığım resimleri gerekli klasöre atıp csv dosyasından pathleri vermek kaydı ile resimlerin görünmesini sağlamak istedim. Ama olmadı. Bu konuda çözüm önerin nedir biraz aydınlatırmısın.