Jump to content

• You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Csv ve Ürün Ekleme Sorunu Rate Topic   - - - - -

• ofazli
  • Junior Member
  • Members
  • 35 posts

Posted 07 October 2011 - 03:43 PM #1

Merhaba

Arkadaşlar 450 adetlik bir ürünü csv olarak eklemek istedim fakat ürünler bir türlü eklenmedi. Hata mesajı yok oluşturuluyor diyor yukarıda yükleniyor yazıyor fakat direk normal sayfaya düşüyor. Herhangi bir şekilde ürünlerin eklendiğine dahir bir ibare çıkmıyor. 2nci sorun ürünü manuel olarak eklemek istedigimde ..../ad...php de bomboş beyaz bir sayfa geliyor &cc yapmama ragmen değişen birşey yok.. Yardım

------------------------------------------------------------------------------

Hello

Friends wanted to add 450 units of a product as a csv, but added a kind of products. No error message is created directly, but he writes above the normal page loading is falling. A phrase that does not in any way, products have been added. 2nd problem .... I want to add the product manual / ad...php empty white page is also changing although there is nothing not to come & cc .. Help

Posted 10 October 2011 - 11:04 AM #2

Hello ofazli,

Thank you for your message. I am sorry to hear that you experienced this problem.

The problem requires the investigation on your server. Please contact us via Customer Help Desk and provide temporary access to your server.

---
Pavel Zyukin
CS-Cart Support team

Sincerely yours, CS-Cart Support Team

User guide       |  Developer documentation  |  Core API documentation

• yungan
  • Junior Member
  • Trial users
  • 1 posts

Posted 03 June 2012 - 11:39 PM #3

Çözebildiniz mi?

• SaFF
  • Newbie
  • Members
  • 10 posts

Posted 07 August 2012 - 09:50 AM #4

Merhaba

Arkadaşlar 450 adetlik bir ürünü csv olarak eklemek istedim fakat ürünler bir türlü eklenmedi. Hata mesajı yok oluşturuluyor diyor yukarıda yükleniyor yazıyor fakat direk normal sayfaya düşüyor. Herhangi bir şekilde ürünlerin eklendiğine dahir bir ibare çıkmıyor. 2nci sorun ürünü manuel olarak eklemek istedigimde ..../ad...php de bomboş beyaz bir sayfa geliyor &cc yapmama ragmen değişen birşey yok.. Yardım

------------------------------------------------------------------------------

Hello

Friends wanted to add 450 units of a product as a csv, but added a kind of products. No error message is created directly, but he writes above the normal page loading is falling. A phrase that does not in any way, products have been added. 2nd problem .... I want to add the product manual / ad...php empty white page is also changing although there is nothing not to come & cc .. Help

Bunları windows sunucuda yapıyor olabilir misiniz?

• mazter
  • Senior Member
  • Members
  • 255 posts

Posted 17 August 2012 - 08:49 AM #5

Merhaba, csv dosyasını aktardığınızda hiçbirşey olmaması hali benim de birçok kez başıma geldi. Genelde problem cs-cart'ın CSV dosyasındaki formatı algılayamaması durumunda oluşuyor. Tavsiyem CSV dosyasını Excel'de açmanız. Benim problemim Excel'de bütün kolonların yerine oturmaması durumuydu. Excel'de birkaç defa evirip çevirmek ve dosyanın tüm detaylarına inmeniz gerekiyor, genelde duruma özel bir konu olduğu için daha detaylı cevap yazamıyorum.

• pcmemo
  • Junior Member
  • Members
  • 46 posts

Posted 12 January 2014 - 04:59 PM #6

Benim başıma gelenleri yazayım. Normalde csv dosya ürün girmek işini kolaylaştırmak veya bir nevi ürünleri yedeklemek gibi kullanılır.

Bende girdiğim birkaç üründen sonra csv export ettim ve örnek formatta bütün ürünleri cvs ye girip sonra import ettim. Denemelerimin bazılarında senin sıkıntına benzer sıkıntılar yaşadım. Ama benim cvs dosyamda Feature tabir edilen Ürün özellikleri de vardı. İşin içine ürün özellikleri girince dosya biraz anlaşılması zor hale geldi.

Mesela bir ürüne ait tüm özellikler (excelden bakıldığında) tek hücrede idi. Ürünün birinci özelliği ile ikinci özelliği arasında ";" noktalı virgül var iken son özelliğinin sonunda hiç bir sembol konulmuyor.

Özelliklerin yazıldığı kutucukların türü, csv tarafında T S gibi harflerle temsil ediliyor. Örneğin ürün özelliği içine text yazılan bir kutuya yazılan bir özellik ise ve bunu csv dosyasına import ederken T harfi ile temsil ediliyorsa. Siz bunu unutup başlarında S bırakırsanız uyumsuz olduğu için ilgili yerlere verileri yazamıyor. Hata raporu bile vermeden sessizce import ekranına dönüyor.

Bu yazdıklarım feature yani ürün özelliklerinin csv üzerinde çalışmayanlar anlamakta güçlük çekebilirler.

Ama özetleyecek olursan verilerin yazılacağı yere uyumsuz şeyler yazmaya kalkarsak ofazli'nin başına gelenler oluyor.

Ofazlı sorununu çözdüysen bir bilgilendirir misin?

Herkesi http://forum.cs-cart-destek.com a bekleriz.